Aktualności

Spotkanie z Misjonarzem. Ks. Grzegorzem Trojanem

247
8-11-2019

Październik – Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym 18 października 2019 r. gościliśmy              w naszej szkole księdza Grzegorza Trojana, który od 2004 roku pełni posługę misyjną                     w Ameryce Południowej – obecnie w parafii Matki Bożej w Andorinha, w diecezji Bonfim. Misjonarz opowiadał o swojej długoletniej pracy w Brazylii i Peru. Zebrana w szkolnej auli młodzież oglądała ponad dwudziestominutowy film, pokazujący jak wygląda praca                       w peruwiańskich Andach – na wysokościach sięgających niemal 4000 m. n.p.m. Ks. Grzegorz opowiadał zebranym o kulturze i religii Brazylii i Peru, a także o codziennym życiu Peruwiańczyków i Brazylijczyków, jakże trudnym, a wręcz niebezpiecznym – w odniesieniu np. do historii o porachunkach gangów narkotykowych, które na ulicach Brazylii są niemal codziennością. Ks. Grzegorz zwrócił się do młodzieży, by pamiętała i dziękowała za to,                 w jakich warunkach dorasta, by wykorzystała szansę na rozwój i naukę – szansę, o której rówieśnicy z Ameryki Południowej mogą tylko pomarzyć. Na zakończenie Ks. Grzegorz podziękował za ofiarę, którą zebrała cała społeczność szkolna z przeznaczeniem na cele misyjne. Organizatorką spotkania z Ks. Grzegorzem Trojanem była P. Marcelina Rębilas.

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: Spotkanie z Katarzyną Bosacką Spotkanie z Panią Iwoną Dymek Regionalnym Koordynatorem Pobierania i Przeszczepiania Narządów Spotkanie z aktorem Michałem Czerneckim Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej Indie - spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask.
pomoc misje październik miesiącem misyjnym

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl