Konkurs „Polska-Węgry – historia przyjaźni"

519
10-06-2022

Polak Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi, niech im Pan Bóg błogosławi”.

 

Dziewięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie „Polska-Węgry – historia przyjaźni”. Konkurs zorganizowano w celu podkreślenia i uhonorowania przyjaźni pomiędzy dwoma europejskimi narodami, których  relacja została zapoczątkowana już w czasach św. Stefana oraz Mieszka I i trwa do dnia dzisiejszego. Kontakty pomiędzy Polską i Węgrami łączy
ponad 1000 lat historii, jest to historia przyjaźni i braterstwa dwóch różnych, choć podobnych narodów.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego (finałowego). Aby przejść do II etapu należało uzyskać 85% punktów. Udało się to dwóm uczennicom klasy II LO: Martynie Fitrzyk i Karolinie Fitrzyk. Serdecznie gratulujemy.

     

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: VII konkurs wiedzy o Św. Jadwidze Królowej Konkurs wiedzy o Sejmie Konkurs Wyniki konkursu fotograficznego. IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „O Złotą Lilię o Jadwigi Andegaweńskiej UWAGA KONKURS! Uroczyste wręczenie nagród za zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy UWAGA! KONKURS FOTOGRAFICZNY. Konkurs Pięknego Czytania Relacja z II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej
konkurs

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Michał Skowron
E-mail: skarbnik.audyt@onet.pl