Aktualności

Zmarła Sabina Rylska-przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej

877
15-09-2019

Zmarła Sabina Rylska -

                Z żalem informujemy , że 14 września 2019roku  odeszła do wieczności pani Sabina Rylska - przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej, Dyrektor Katolickiego Liceum Humanistycznego w Otwocku imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski. Wielka czcicielka świętej Jadwigi.

                Pani Sabina była długoletnią współorganizatorką Ogólnopolskich Zjazdów Młodzieży uczącej się w szkołach noszących imię świętej Jadwigi Królowej. Każdego roku w okolicach ważnej dla wszystkich szkół Jadwiżańskich daty - 8 czerwca, odbywały się w Krakowie na Wawelu zjazdy uczniów i nauczycieli związanych z postacią św. Jadwigi. Pani Rylska wraz z proboszczem Archikatedry na Wawelu - księdzem Zdzisławem Sochackim podejmowała młodzież z całej Polski. Co pięć lat brała aktywny udział w pochodach młodzieży ze szkół noszących imię Świętej Jadwigi Królowej Drogą Królewska na z Rynku Krakowskiego na Wawel. Współorganizowała spotkania Dyrektorów i Nauczycieli pracujących w szkołach św. Jadwigi Królowej .

                Pani Sabina Rylska odwiedziła naszą Szkołę z okazji jubileuszu XX -lecia  istnienia Zespołu Szkół w Żegocinie w dniu 19 października 2013 roku. Pamiątką po niej pozostanie srebrny profil patronki naszej szkoły św. Jadwigi, który widnie w auli.

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie...

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: Święto patronki szkoły - świętej Jadwigi Królowej - 8 czerwca 2020 - Wawel. Procedury postępowania w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie w związku z zag Funkcjonowanie szkół od 25 maja 2020r. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Zakończenie szkoły przez uczniów klasy IIILO Komunikat- wydłużenie zamknięcia szkół. Zmieniony termin matur. Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz MEN Życzenia od przyjaciół szkoły Szkoła do hymnu Szkoła pamięta
Sabina Rylska

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl