Aktualności

Zmarła Sabina Rylska-przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej

521
15-09-2019

Zmarła Sabina Rylska -

                Z żalem informujemy , że 14 września 2019roku  odeszła do wieczności pani Sabina Rylska - przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej, Dyrektor Katolickiego Liceum Humanistycznego w Otwocku imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski. Wielka czcicielka świętej Jadwigi.

                Pani Sabina była długoletnią współorganizatorką Ogólnopolskich Zjazdów Młodzieży uczącej się w szkołach noszących imię świętej Jadwigi Królowej. Każdego roku w okolicach ważnej dla wszystkich szkół Jadwiżańskich daty - 8 czerwca, odbywały się w Krakowie na Wawelu zjazdy uczniów i nauczycieli związanych z postacią św. Jadwigi. Pani Rylska wraz z proboszczem Archikatedry na Wawelu - księdzem Zdzisławem Sochackim podejmowała młodzież z całej Polski. Co pięć lat brała aktywny udział w pochodach młodzieży ze szkół noszących imię Świętej Jadwigi Królowej Drogą Królewska na z Rynku Krakowskiego na Wawel. Współorganizowała spotkania Dyrektorów i Nauczycieli pracujących w szkołach św. Jadwigi Królowej .

                Pani Sabina Rylska odwiedziła naszą Szkołę z okazji jubileuszu XX -lecia  istnienia Zespołu Szkół w Żegocinie w dniu 19 października 2013 roku. Pamiątką po niej pozostanie srebrny profil patronki naszej szkoły św. Jadwigi, który widnie w auli.

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie...

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: Szkoła do hymnu Szkoła pamięta Wycieczka klas I LO- śladami Św. Jadwigi Wykaz podręczników do klasy drugiej i trzeciej LO i BS I(szkoły ponadgimnazjalne) Wykaz podręczników do klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia Święto szkoły i odbiór srebrnych lilii na Wawelu Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ostatni egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie Relacja z II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Sabina Rylska

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: kontakt@zszegocina.pl

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl