Aktualności

Święty Mikołaj w Zespole Szkół

325
16-12-2018

Co roku obchodzimy "Mikołajki" na cześć historycznej postaci - Św. Mikołaja, który był biskupem Miry. Jest on znany  z miłosierdzia, pobożności, dobrych uczynków oraz z przekazywania dóbr materialnych potrzebującym. Szczególnie jest bliski mieszkańcom Żegociny i sąsiednich wiosek jako Patron naszej  Parafii.

Dobry zwyczaj obdarowywania jest od wielu lat kultywowany w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Dnia 5 grudnia 2018 r. po szkole wędrował Święty Mikołaj. Został on zaproszony przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego.

Każda klasa otrzymała słodycze. Jednak nie tak łatwo było otrzymać podarunek: przedstawiciel klasy musiał opowiedzieć czy klasa  do tej pory była grzeczna i obiecać, że nadal będą się starać być dobrymi uczniami. Słodkie upominki  otrzymali również nauczyciele i pracownicy szkoły. Dla naszych miłych sąsiadów ze Szkoły Podstawowej Święty Mikołaj miał jak zwykle mnóstwo cukierków.

Samorząd Uczniowski życzy całej szkolnej Społeczności, aby zasłużyła na wizytę Świętego Mikołaja w następnym roku.

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: niedziela 16 grudzie 2018 23:06
Powiązane artykuły: Zmarła Sabina Rylska-przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej Wykaz podręczników do klasy drugiej i trzeciej LO i BS I(szkoły ponadgimnazjalne) Wykaz podręczników do klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia Święto szkoły i odbiór srebrnych lilii na Wawelu Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ostatni egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 Spotkania wigilijne w Zespole Szkół Apel Świąteczny w Zespole Szkół Wigilia Pracowników Zespołu Szkól i Szkoły Podstawowej
uczniowie Św. Mikołaj prezenty

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: kontakt@zszegocina.pl

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl