Aktualności

Święty Mikołaj w Zespole Szkół

526
16-12-2018

Co roku obchodzimy "Mikołajki" na cześć historycznej postaci - Św. Mikołaja, który był biskupem Miry. Jest on znany  z miłosierdzia, pobożności, dobrych uczynków oraz z przekazywania dóbr materialnych potrzebującym. Szczególnie jest bliski mieszkańcom Żegociny i sąsiednich wiosek jako Patron naszej  Parafii.

Dobry zwyczaj obdarowywania jest od wielu lat kultywowany w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Dnia 5 grudnia 2018 r. po szkole wędrował Święty Mikołaj. Został on zaproszony przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego.

Każda klasa otrzymała słodycze. Jednak nie tak łatwo było otrzymać podarunek: przedstawiciel klasy musiał opowiedzieć czy klasa  do tej pory była grzeczna i obiecać, że nadal będą się starać być dobrymi uczniami. Słodkie upominki  otrzymali również nauczyciele i pracownicy szkoły. Dla naszych miłych sąsiadów ze Szkoły Podstawowej Święty Mikołaj miał jak zwykle mnóstwo cukierków.

Samorząd Uczniowski życzy całej szkolnej Społeczności, aby zasłużyła na wizytę Świętego Mikołaja w następnym roku.

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: niedziela 16 grudzie 2018 23:06
Powiązane artykuły: Procedury postępowania w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie w związku z zag Oferta edukacyjna 2020/2021 Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowe w Żegocinie Funkcjonowanie szkół od 25 maja 2020r. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Zakończenie szkoły przez uczniów klasy IIILO Komunikat- wydłużenie zamknięcia szkół. Zmieniony termin matur. Święty Mikołaj w placówce wsparcia dziennego Święty Mikołaj w naszej szkole Życzenia od przyjaciół szkoły Szkoła do hymnu
uczniowie Św. Mikołaj prezenty

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl