Aktualności

Spotkania wigilijne w Zespole Szkół

483
27-12-2018

 W polskiej tradycji wigilia ma szczególny charakter. Wigilia kojarzy nam się z czuwaniem przed narodzinami Zbawiciela. Dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia. W ostatnim tygodniu przed Świętami w naszej szkole odbyły się spotkania wigilijne Samorządu Uczniowskiego LO i ZSZ oraz Gimnazjum, a także spotkania wigilijne wszystkich klas.

"To już pora na wigilię, to już czas, 

A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas, 

A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść, 

Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś. 

    Gwiazdo betlejemska, prowadź go przez świat, 

    Żeby razem z nami przy tym stole siadł. 

    Prowadź go tu do nas z tych dalekich dróg, 

Żeby razem z nami kolędować mógł. 

Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad, 

Daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr, 

Strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść, 

Bo samotny nikt nie może zostać dziś..." W. Chotomska

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: Szkoła do hymnu Szkoła pamięta Zmarła Sabina Rylska-przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej Wykaz podręczników do klasy drugiej i trzeciej LO i BS I(szkoły ponadgimnazjalne) Wykaz podręczników do klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia Święto szkoły i odbiór srebrnych lilii na Wawelu Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ostatni egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 Apel Świąteczny w Zespole Szkół
ŻYCZENIA SU spotkanie wigilia kolędy tradycje spotkania klasowe

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: kontakt@zszegocina.pl

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl