Aktualności

Obóz kondycyjny klas mundurowych

96
16-11-2022

W dniu 05.11.22 uczniowie pierwszej i drugiej klasy Straży Granicznej wraz z z opiekunami panem pułkownikiem Andrzejem Ziobrowskim, Bogdanem Bielakiem i Markiem Kaszubą odbyli wyjazd w Tatry, do Doliny Chochołowskiej. Najdłuższej – liczącej 10 km i największej – zajmującej 35 km2 - doliny w polskich Tatrach. Celem wyprawy był patrol rozpoznawczy - jedna z form służby granicznej, poprawa kondycji i zapoznanie uczniów z krajobrazem polskich gór. Mimo niesprzyjającej deszczowej aury po ponad dwugodzinnym marszu cel jakim było dotarcie do największego tatrzańskiego schroniska - Schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej został osiągnięty. Na miejscu uczestnicy zapoznali się z historią schroniska gdzie podczas swojej drugiej pielgrzymki do ojczyzny 23 czerwca 1983 r. przebywał w Dolinie Chochołowskiej papież Jan Paweł II. Pobyt ten został upamiętniony tablicą pamiątkową przy wejściu do schroniska, a także wytyczeniem szlaku papieskiego w Dolinie Jarząbczej. W schronisku znajduje się również rzeźba – podarunek dla papieża od Lecha Wałęsy. Po krótkim odpoczynku, wysuszeniu ubrań, zjedzeniu posiłku uczestnicy udali się w drogę powrotną do domu.

FOTOGALERIA:

https://drive.google.com/drive/folders/1R7HTG-3rru...

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: Wyjazd klas mundurowych do Stępiny. Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pożegnanie maturzystów i wręczenie certyfikatów klasie SG 2022 Wycieczka programowa klasy II LO do Krakowa Wyjazd klasy Straży Granicznej do Tarnowa Ślubowanie uczniów klas pierwszych / 2021 Uczennica klasy IIBLO Patrycja Florek mistrzynią Polski. Uroczyste ślubowanie klas pierwszych Szkolenie klasy II SG - Piwniczna Szkolenie przedmedyczne klas SG
obóz

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Michał Skowron
E-mail: skarbnik.audyt@onet.pl