I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej o Lilię Andegaweńską

1732
12-05-2018

Etap szkolny konkursu odbył się 23 kwietnia 2018 r. o godzinie 8.00 w sali polonistycznej nr 33. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych i humanistycznych, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych, podnoszenie poziomu wiedzy historycznej, czerpanie wiedzy z  wielkiego dziedzictwa narodowego, jakim jest Katedra Wawelska.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas gimnazjalnych i licealnych naszej szkoły. Przez 60 minut uczniowie rozwiązywali 20 zadań konkursowych. Pytania były trudne i  szczegółowe. Dotyczyły nie tylko osoby świętej Jadwigi Królowej, ale również okoliczności w jakich przejęła władzę i jej najbliższych współpracowników. Młodzież przygotowywała się z książek ks. Bolesława Przybyszewskiego, Ks. Jacka Urbana i informacji zamieszonych w Internecie o Katedrze Wawelskiej, gdzie znajdują się relikwie naszej Patronki.

Zwycięzcami  zostały dwie uczennice klasy I LO : Monika Krawczyk i Aleksandra Adamczyk oraz Aleksandra Pławecka z klasy trzeciej gimnazjum - bardzo serdecznie gratuluję uczennicom. Ich determinacja w zdobywaniu wiedzy i  trud dobrego przygotowania się do konkursu, zaowocowały przejściem do finału!  Sukces dziewczyn cieszy, gdyż warto walczyć o główną nagrodę. Będzie to kilkudniowa wycieczka do kraju rodzinnego św. Jadwigi - na Węgry.

Z niecierpliwością czekamy na wielki finał, który odbędzie się 6 i 7 czerwca 2018 roku w Krakowie. Konkurs na II poziomie będzie trzyczęściowym turniejem drużyn: prezentacja, runda pytań oraz mini gra terenowa. Każda drużyna zaprezentuje rymowankę dotyczącą wybranego wydarzenia z życia Jadwigi.

Dziewczyny, liczymy na Was i życzymy zwycięstwa:)

Społeczność szkolna

0.0
Ostatnia modyfikacja: poniedziaek 14 maja 2018 05:46
Powiązane artykuły: XII Ogólnopolskie Forum Dyrektorów i Nauczycieli Szkół im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie. VII konkurs wiedzy o Św. Jadwidze Królowej Zespół Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie został wybrany Szkołą Roku w powiecie bocheńskim Olimpiada wiedzy o AIDS Konkurs wiedzy o Sejmie Wykład z okazji inauguracji roku szkolnego 2022/23 w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegoci Konkurs „Polska-Węgry – historia przyjaźni" Konkurs X Ogólnopolskie forum dyrektorów i nauczycieli uczących w szkołach imienia świętej Jadwigi Królowej ​Wkład świętej pamięci księdza proboszcza Zdzisława Sochackiego w formowanie Ogólnopolskiej Rodziny
I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej o Lilię Andegaweńską

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Michał Skowron
E-mail: skarbnik.audyt@onet.pl