Aktualności

Dzień Otwarty w Zespole Szkół

301
10-05-2019

Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie

            Dzień 25 kwietnia 2019 roku zachęcił do odwiedzenia naszej szkoły aż 360 młodych ludzi zarówno z klas ósmych jak i gimnazjalnych. Byli to uczniowie ze Starego Wiśnicza, Trzciany, Nowego Wiśnicza, Łapanowa, Bytomska, Rozdziela, Rajbrotu, Łąkty Górnej, Bochni, Laskowej, Kamionnej, Kierlikówki i Żegociny.

            Tegoroczny dzień otwarty przebiegał pod hasłem: "Dołącz do naszego królestwa". Młodzież miała okazję zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkoły, z którą dokładnie zapoznawała pani dyrektor Katarzyna Sutor w najnowszej multimedialnej sali naszej szkoły.

 Następnie stanowisko  poświęcone było matematyce, która jest prawdziwą królową nauk w  naszej szkole - a to dzięki pani Teresie Stachoń. Nauczycielka zaprosiła uczniów do rozwiązywania matematycznych  łamigłówek i quizów.

Dla uczniów uzdolnionych plastycznie i przejawiających inicjatywę twórczą była przygotowana lekcja pokazowa , którą prowadziła nasza lokalna malarka i artystka, a zarazem wicedyrektor szkoły - pani Katarzyna Kogutowicz. Na jej zajęciach uczniowie mogli namalować portret superbelfra i superucznia.

Fakt, że współczesna młodzież lubi uczyć się z wykorzystaniem technik multimedialnych wykorzystała p. Anna Kądziela - nauczycielka  historii i wiedzy o społeczeństwie, która zapoznała uczniów z platformą edukacyjną - Kahoot

Zespół Szkół w Żegocinie współpracuje z wieloma krajowymi i zagranicznymi instytucjami. O naszej współpracy ze Szkołą w Budapeszcie (wymiana młodzieży w języku angielskim), a także z projektem "Polaka z Kazachem rozmowy" zapoznała uczniów p. Agata Flaga. Polonistka przedstawiła także zalety współpracy Zespołu Szkól z Katedrą Wawelską, Ogólnopolską Rodziną Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej i Sodalicją świętej Jadwigi.

Dzięki zaangażowaniu nauczycielek naszej szkoły: anglistki p. Marzeny Pajor i germanistki p. Doroty Kłósek poszczególne grupy młodzieży bez zakłóceń poznawały zakamarki naszej szkoły i docierały do poszczególnych punktów informacyjnych.

Na sali gimnastycznej stacjonowały różne stanowiska zawodoznawcze, z którymi współpracuje nasza szkoła: firma informatyczna Mikus, Zakład fryzjerski pani Elżbiety Janiczek, Piekarnia, która ofiarowała wszystkim pyszne rogaliki, Hydrosprzęt i namiot Straży Granicznej. Kolejną atrakcją była możliwość wzięcia udziału w turnieju : Jaka to melodia?", który prowadził na auli szkolnej uczeń Kamil Rosiek. Na boisku szkolnym zaś niektórym szczęściarzom udało się trafić do bramki pod czujnym okiem wuefisty p. Marka Kaszuby.

Tegoroczny Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie zakończył pokaz musztry przygotowany przez p. pułk. Andrzeja Ziobrowskiego z uczniami z klas straży granicznej. Niezwykłe umiejętności młodzieży i trud wymagającego nauczyciela nagrodzono gromkimi brawami.

 

 

 

 

 

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: pitek 10 maj 2019 11:37
Powiązane artykuły: Szkoła do hymnu Szkoła pamięta Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski. Zmarła Sabina Rylska-przewodnicząca Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej Wykaz podręczników do klasy drugiej i trzeciej LO i BS I(szkoły ponadgimnazjalne) Wykaz podręczników do klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia Święto szkoły i odbiór srebrnych lilii na Wawelu Ostatni egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie Zapraszamy na Dzień Otwarty REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Dzień Otwarty w Zespole Szkół

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: kontakt@zszegocina.pl

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl