Aktualności

Akademia katyńsko-smoleńska

926
13-04-2018

11 kwietnia 2018 roku odbyła się w szkolnej auli uroczystość patriotyczna upamiętniająca mord na polskich oficerach w Katyniu oraz katastrofę prezydenckiego  samolotu, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku. Podczas uroczystego apelu uczniowie wspominali obie tragedie narodu polskiego recytując wiersze (w tym samodzielnie napisany przez uczennicę Lilianę Gołąb), śpiewając pieśni, odgrywając scenkę opartą na autentycznych listach i pamiętnikach, oglądając film dokumentalny. Szczególnie ważne słowa padły z ust Dyrektor Szkoły - Pani Danuty Pączek, która powiedziała, że szkoły jak najlepiej mogą, tak kształtują postawy patriotyczne, aby pamięć o Katyniu i Smoleńsku przeszła na młode pokolenie i była przez nie kultywowana. Podczas akademii przypomniano zamordowanego w Twerze policjanta - st. post. Władysława Imiołka oraz ppor. Wojska Polskiego Jana Waligórę, zamordowanego strzałem w tył głowy w Katyniu. Obu poświęcono posadzone z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej przy pomniku w Żegocinie Dęby Katyńskie, nad którymi opiekę sprawuje żegocińskie gimnazjum. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za uświetnienie akademii, oraz podziękowała nauczycielom za jej przygotowanie tj. Pani Annie Maurer-Pasionek oraz Panom Markowi Kaszubie i Wojciechowi Wronie.

0.0
Ostatnia modyfikacja: pitek 13 kwiecie 2018 12:24
Powiązane artykuły: 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego - akademia Uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Akademia katyńsko-smoleńska

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl